Ponadto w deszczowy dzień można udać się do kołobrzeskiego Oceanarium. Dwupoziomowe oceanarium zostało oddane do dyspozycji zwiedzających od 10 rano do 18. Można tutaj podziwiać prawdziwy festiwal ryb we wszystkich możliwych kolorach i rozmiarach. Można podziwiać tu między innymi nadymki, mureny, płaszczki, ukwiały, arwany, króle tanganiki, tropheusy, dyskowe, rozgwiazdy, piranie, rogatnice, piękne skrzydlice, rekiny rafowe, czarnopłetwe.

Miłośnicy wycieczek rowerowych mogą korzystać z licznych szlaków otaczających Kołobrzeg. Są one o różnym stopniu trudności, dzięki temu każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Liczne szlaki rowerowe tworzą pętle, dlatego też można je łączyć w zależności od potrzeb. To właśnie bliskość morza i ciekawa historia i przyroda okolicy powodują, że turystyka rowerowa w tym terenie rozkwita.

Ponadto ciekawą alternatywą dla piaszczystych plaż jest spływ kajakowy rzeką Parsętą. Spływ ten jest dostępny zarówno dla początkujących jak i zaawansowanych kajakarzy. Zakończenie spływu jest właśnie nad samym morzem w Kołobrzegu. Ciekawostką jest, że właśnie Parsęta jest jedną z najpiękniejszych rzek polskich. Rzeka ma fragmenty o szybszym nurcie, występują tu płytkie bystrza, które jednak można bez problemu pokonać a gdy poczujecie zmęczenie rzeka niespodzianie daje wytchnienie, uspokaja się i płynie spokojnie a nawet leniwie zwłaszcza w końcowym biegu. To urozmaicenie powoduje iż jest rzeką bardzo lubianą przez turystów ceniących sobie aktywny wypoczynek na łonie natury. Na trasie znajdziecie dużo ciekawych miejsc i obiektów.

Jako że Kołobrzeg jest miejscowością nadmorską to bardzo dobrze rozwijają się tutaj wszelkiego rodzaju sporty wodne.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 5.3/10 (4 votes cast)
RSS Komentarzy

Nie ma jeszcze komentarzyMożna używać znaczników HTML