Najwygodniejszym środkiem transportu jest oczywiście samochód. Daje on możliwość dojechania w każde pożądane miejsce. Jednakże w zależności od punktu wyjazdu podróż może trwać dość długo co wynika ze stanu polskich dróg. Niestety koszty dalej wzrastają z powodu co raz to droższej benzyny. Dlatego tez wielu turystów wybiera inny środek transportu.

Innym, ale równie dobrym środkiem transportu jest pociąg. Główny dworzec kolejowy znajduje się prawie w centrum miasta. Ceny biletów nie są wygórowane, ale niestety czas trwania podróży pozostawia wiele do życzenia.

Dodatkową możliwością są autokary, jednakże cena jest często porównywalna do ceny biletu pociągowego, a czas podróży znacznie się wydłuża ze względu na stan dróg. Dodatkowo przy korkach na trasie czas ten wydłuża się w nieskończoność.

Obecnie co raz częściej turyści wybierają samolot. Dopiero teraz wznowiono działanie podkołobrzeskiego lotniska, które niegdyś wykorzystywane było do celów wojskowych. Ma być ono oddane do dyspozycji jedynie podczas sezonu letniego. Niestety w ciągu roku nie ma dogodnego połączenia do samego Kołobrzegu. Jednakże aby skrócić czas podróży można wybrać się z Warszawy czy Wrocławia do Gdańska. Czas takiego lotu to zaledwie godzina. Następnie trzeba skorzystać z przewoźników, aby dostać się do centrum Gdańska. Bilety można rezerwować telefonicznie znacznie wcześniej, co ułatwia podróż. Dopiero po takiej podróży można znaleźć dogodne połączenie czy to autokarowe czy kolejowe w kierunku Kołobrzegu. Niestety koszta takiej podróży są wyższe.

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 9.0/10 (1 vote cast)
RSS Komentarzy

Nie ma jeszcze komentarzyMożna używać znaczników HTML